CZ AT
background

TRAVEL TIP - Volterra - Toskánsko

27. 09. 2021

background

TRAVEL TIP - Volterra - Toskánsko

Podzimní prodloužené víkendy bývají dobrou příležitostí vyrazit na poznávací cesty. Mezi oblíbené cíle patří samozřejmě i italské Toskánsko, jeden z nejhezčích italských regionů. Kraj vína, dobrého jídla, starobylých měst a vesniček.

Etruské město Velathri, založené v 7. století př.n.l. bude jistě zajímavou zastávkou, možná i zlatým hřebem při poznávání Toskánska. V každém případě ve Volteře, která se vyjímá na vrcholu kopce a už příjezd je impozantní, bez problémů zaparkujete a budete-li potřebovat, také uděláte servis svého obytného vozu. Stpl, neboli sosta camper, najdete na souřadnicích 43.403225, 10.864782, přímo pod starověkými hradbami.Projdete-li bránou Porta di Docciola a vystoupáte po schodech, ocitnete se přímo v centru. Mezi nejvýznamnější památky patří vykopávky římského divadla, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, mohutná medicejská pevnost, nebo náměstí Piazza dei Priori se stejnojmenným palácem (radnicí) z let 1208-1257. Pokud se rádi jen tak touláte úzkými uličkami starobylých měst a hledáte příjemné posezení u šálku kávy, sklenky dobrého toskánského vína, nebo chcete den zakončit dobrou večeří, Volterra vás také nezklame.

A až vás přepadne nutkání vytáhnout z garáže kola a vydat se na výlet, mějte na paměti, že ať už pojedete kamkoli, zpátky to bude vždy do pořádného kopce! Pěkný okruh si ale užijete malý kousek od Volterry, když popojedete na 43.348905, 10.792635 a objedete si značený okruh s krásnými výhledy do toskánské krajiny…

Zpět do kategorie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací